Jdi na obsah Jdi na menu
 


IV. ročník Dne hasičů a záchranářů

4. 10. 2013

 

dhaz_2013_5.jpgLidé na velké ploše dějiště využili třeba skákacího hradu pro děti nebo hravého modelu statku s ovladatelnými miniaturami zemědělských strojů. Možnost podívat se na město pěkně z výšky uvítali všichni ti, kteří vstoupili do klece hasičské výsuvné plošiny. U stanoviště Policie ČR byl zase umístěn terč s laserovou pistolí, kde si každý mohl prověřit přesnost své mušky. Místa pod stany s občerstvením lákala návštěvníky k příjemnému posezení.

den-has-3Páska u dráhy hasičské soutěže byla v obležení fanoušků, kteří bedlivě sledovali výkony jednotlivých družstev a vytrvale je podporovali. Před publikum potom po splnění disciplíny všichni účastníci spolu s významnými hosty slavnostně nastoupili. Výsledné pořadí vyhlásil moderátor akce, starosta SDH Trhový Štěpánov Josef Korn. První cenu - putovní „Pohár hasičů“ -  získalo nejrychlejší družstvo muži z SDH Chmelná. Na druhém místě v kategorii mužů skončila parta Rataje A, třetí SDH Rataje den-has-1B. V kategorii žen získala ocenění tato družstva: první Rataje, druhá pozice náleží ženám z SDH Hulice B a třetí SDH Hulice A. Velké díky za účast v soutěži patří také dvěma dětským družstvům z Trhového Štěpánova. Poháry a ceny předávala vítězům Miss hasič Středočeského kraje Martina Papíková za účasti starosty města Ing. Václava Nekvasila.
Mezi divácky nejoblíbenější část programu už tradičně patří ukázka zásahu vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Skvěle a dramaticky předvedli simulovaný zásah hasiči z HZS Vlašim.
den-has-4Třetí ročník Dne hasičů a záchranářů se v Trhovém Štěpánově uskutečnil během krásného zářijového dne. Prestižní soutěž se zajímavými hosty a lákavý doprovodný program čeká na hasiče, záchranáře a návštěvníky i v dalším roce. Těšit se na vás budou organizátoři z Trhového Štěpánova.
Eva Vrzalová